domů  |  o autorovi  |  tipy a triky  |  recenze  |  akce  |  odkazy  |  vzkazy  |  kontakt  
fotogalerie fotogalerie fotogalerie
       
   

Nádoba Fengda BD-777A pro čištění stříkacích pistolí

V modelařině jsem se dostal do fáze, kdy je kitník už docela plný (do konce života vlastně nepostavitelný :) a začal jsem investovat hodně do nářadí a různých pomůcek. Občas narazím na něco, co použiji jen párkrát a za pár měsíců se divím, co to vlastně mám… Některé pomůcky se ale naopak na modelářském stole „zabydlí“ a nedám na ně dopustit. Mezi ně se nedávno zařadila i nádoba na čištění stříkacích pistolí.

Modelařím v obýváku a proto se mi ovzduší nechce moc otravovat. Samozřejmě, samotným barvením se čistý vzduch moc neudrží, ale právě při čištění, kdy si přidávám tlak a pistolí projde mnohem větší množství ředidla se vzduch stává nesnesitelným, a to i když pistoli zakryji hadrem.

Na ModellBrnu jsem si u jednoho z prodejců všiml této nádoby v akci a s koupí neváhal. Zalíbila se i kolegům z klubu a nakonec jsme si odváželi celkem tři.

A teď k samotné nádobě. V balení najdeme skleněné tělo nádoby, plastové víčko s pogumovaným otvorem vstupu a kovovým madlem a vidličku pro odkládání pistole.

Skleněné tělo je z boku povrchově upraveno a je neprůhledné (to nás asi výrobce chtěl uchránit přímému pohledu na nevábný obsah:) Díky materiálu, ze kterého je tělo vyrobeno, je celá nádoba dostatečně těžká a tím i stabilní. Takže ani při nechtěném nárazu (třeba rukou) necestuje po stole.

Plastové víčko je opatřeno kovovým madlem, pogumovaným vstupem, který zajistí dostatečné utěsnění a výdechovým ventilem s filtrem. Filtr je z materiálu podobného filcu. Mezi vstupem a výdechem je ale asi nejšikovnější část celé nádoby – je to zaoblená destička, jakýsi deflektor, který zamezí přímému proudění vzduchu k výdechu. Víčko se k tělu připojuje závitem a spoj je navíc opatřen těsněním.

Třetím samostatným dílem v balení je kovová vidlička, která slouží jako stojánek pistole. Kdo jí ale nechce používat, tak nemusí. Jako stojánek je ale nádoba velice šikovná, kombinací hmotnosti těla a kovového madla je v podstatě nepřevrhnutelná.

Dovnitř nádoby (a na radu kamaráda z klubu i pod filtr výdechu) jsem navíc vložil zmuchlanou kuchyňskou utěrku.

Při používání mě velice překvapila účinnost filtrace. Na světle pod lampičkou je sice vidět, že z výdechu určité množství aerosolu vychází, ale nejedná se o nijak zásadní množství „smradu“.

I když je cena o něco vyšší než by člověk čekal (350 - 400,- Kč), se jedná o velice užitečnou pomůcku.

web oficiálního dovozce výrobků Fengda

 

 

   

         
         
 

© Copyright 2002 - Jakub VILINGR (autor webu) - Ochrana se vztahuje na veškerý textový i obrazový obsah, včetně autorských postupů, návodů, apod. Jakékoliv kopírování obsahu webu je povoleno výhradně se souhlasem autora webu, kopírování ke komerčním účelům, reklamě nebo jinému typu propagace třetí strany je výslovně zakázáno.
© Copyright 2011 - Pavel ŠTĚPINA (Webdesign)